Kommenteeri

Söödav amps. Energiapallid

Toit, mida me tarbime mõjutab meie üldist heaolu ja ka naha seisukorda. Toit on kütus, nii et kirjutan aeg-ajalt ka toitumise ja toidu valmistamisega seonduvast.
Teate küll seda hetke, kus oled olnud sügavalt töösse süvenenud, nii et pole aega süüa ega juua, aga ühel hetkel tunned, kuidas nälg annab endast üha selgemalt märku. See on selline hetk, kus tahaks ükskõik, mida süüa ja siis on hea, kui on kohe midagi tervislikku haarata. Näiteks nagu need energiapallid.

Energiapallid (15 tükki)
12 datlit
0,5 klaasi kaerahelbeid
0,25 klaasi kookoshelbeid
3 tl kakaopulbrit
3 spl kookoskreemi (soovi korral)

1. Purusta kaerahelbed ja kookoshelbed köögikombainiga peenemaks.
2. Lisa kivideta datlid ja kakaopulber. Töötle seni, kuni moodustub ühtlane mass.
3. Kui soovid täidisega pallikesi, siis vooli massist vähemalt 1,5 cm kõrgune ja 2 cm laiune riba, mille keskele pane ribana kookoskreem. Vajuta kookoskreem veidi riba sisse ja vooli ääred üles. Lõika täidisega ribast umbes 2 cm pikkused jupid, sulge lõigatud otsad datlimassiga ja vooli nendest pallikesed.
4. Pallikesed säilivad külmikus kuni viis päeva.

Mõnusad kommiasendajad, mis valmivad kiiresti. Sobivad eriti hästi nendeks hetkedeks, kui soovid käe sirutada väga suhkruse kommi või šokolaadi järele. Tee korraga suurem kogus ja hoia sügavkülmas. Nii on ka kiiretel päevadel mõnus amps kohe võtta.

Energiapallide retsepti leiad ka e-raamatust “Isemoodi ilus”. Laadi alla tasuta peatükid.

Lisa kommentaar

Email again: