Kommentaarid (20)

Kuidas looduskosmeetikat valida?

Nendele, kes tunnevad, et ise tegemine ei ole jõukohane ja eelistavad kosmeetikat endiselt poest osta, mõned soovitused, mida poodlema minnes silmas pidada.

Hinda oma vajadusi

Küsi endalt, kas sul on tõesti seda toodet vaja. Kas sa ostad kosmeetikat ainult selleks, et saavutada hea enesetunne? Kas see toode lahendab su probleemi? Paljude krooniliste nahamurede põhjused on üldjuhul milleski muus. Kergem kosmeetika võib muredele ajutise lahenduse tuua, kuid kindlasti tuleks püüda välja selgitada juurpõhjus ja seda leevendada. Tee kosmeetika kasutamise ülevaade, pane kirja kõik oma kosmeetika- ja kodukeemiatooted. Võid avastada, et saaksid hakkama ka vähemaga.

Võimalikult vähe koostisaineid

Üks tervisliku toitumise põhimõtteid on see, et kõige parem on toit ise valmistada. Valmistoidule on lisatud palju lisaaineid ning sageli kasutatud teisi valmistooteid, seega peab meie keha seedima rohkesti lisaaineid.

Sama kehtib ka kosmeetika puhul. Kui sulle sobib naha niisutamiseks puhas taimeõli, siis on sul vedanud ja saad väga vähesega hakkama. Ent tihti vajab meie nahk kreemi, mis imendub naha sisse paremini. Sel juhul tasub meeles pidada, et mida vähem sisaldab toode koostisaineid, seda lahjem on „kokteil“, mis su vereringesse jõuab.

Kui toodet saab osta poeriiulilt ja selle koostises on näiteks vesi, mitmesugused õlid ja rasvad, siis võib olla kindel, et see sisaldab säilitusaineid, sest lisaaineteta oleks toode kõlblik ainult mõned nädalad.

Uuri tundmatute koostisainete kohta

Isegi kui pakendil on kirjas, et tegemist on loodusliku tootega, peaks mõnest andmebaasist (näiteks SkinDeep) järele uurima, millist mõju võivad koostisosad avaldada. Nii mõnelgi koostisosal on hulk sünonüüme, mis võivad segadusse ajada. Pea meeles, et isegi kui iga koostisosa mõju eraldi ei ole negatiivne, on eri toodetest kokku pandud segu märksa kangem.

Uuri sertifikaatide kohta

Igal (öko)sertifikaadil on oma nõuded. Alati ei pruugi see tähendada seda, et toode on täiesti looduslik. Näiteks tehakse koostisosade kohta erandeid, muu hulgas selliste säilitusainete (petrokemikaalide) kohta nagu parabeenid. Pealegi on sageli lubatud ka sünteetilised lõhna- ja värvained.

Usalda oma nina

Kui oled poes, kus leidub ka mõni proovitoode, siis kindlasti nuusuta seda. Kui sa ei kasuta iga päev tugevaid parfüüme, saad lõhna järgi hinnata, kas see toode tekitab sinu kehas hea tunde või mitte. Kui sa pole endas täiesti kindel, võid võimaluse korral paluda proovipurki või väikest proovikogust, et saaksid kodus veidi selle tootega harjuda.

Erinevad retsepte koduse kosmeetika valmistamiseks leiad e-raamatust "Isemoodi ilus".

Tasuta näidispeatükid e-raamatust
Mõnikord võib sobiva seebi leidmine poes päris kaua aega võtta. Foto: Ruth Mändma


Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (20)
IfLlxtgbFJkvO QOdPhcbUBJCtLEs · 29. oktoober 2021
gWynqNweD ATIdesQJYzlWg · 29. oktoober 2021
sZulzRaDwAhfYG fCsIuTnbJKq · 6. detsember 2021
SEOGTDWm UoWjAltVwCeLTxau · 6. detsember 2021
MOTsomjKl kHrmPDiC · 24. detsember 2021
rMgCjoHdikZVSmA xCawVzctIOGpnyr · 24. detsember 2021
bkjWIlCuLzyMqV DjgnmVvhqAHE · 16. jaanuar 2022
NGBMeKpUOzrDck vodHbAsryaZ · 16. jaanuar 2022
biPJusapFkHYRyMC BcThgdVUJ · 22. märts 2022
VKJTNwPzWU BcHaKGme · 22. märts 2022
tLrwfMZcsQjieJ qsfiULxnBPE · 29. märts 2022
MQjilgEadX kNDBpYqhfLURME · 29. märts 2022
HRSkPemnGZX yxiJgzkwXp · 4. aprill 2022
QtLfZVGi husSVFKPQNkb · 4. aprill 2022
UkCKnAla BEgSZMYV · 11. aprill 2022
yXQUaRDfTNWuC MBnVtokXUrzaGw · 11. aprill 2022
ikypRxwbrfzW mZTWwYDFxfLd · 8. mai 2022
WVgwvaXsEIzyJ pNvgoCdRtB · 8. mai 2022
JqRWEUhCSxlKG sjvmNZCcORpFoTil · 27. mai 2022
IZcAqhKsDTEd gYHRJBuTGdSxb · 27. mai 2022